Bij een BBQ horen natuurlijk echte homemade hamburgers. Als ik in een hamburger bijt, wil ik iets interessants proeven. Niet alleen van de “entourage” er om heen zoals de saus, de plak kaas en de augurk die ertussen zit, nee ik wil ook iets interessants proeven aan de hamburger zelf. Je raad het al in mijn burgers gaat er veel meer in dan enkel peper en zout. Wil je eens een keer iets anders dan een recht toe aan burger serveren, dan zijn mijn burgers zeker een aanrader!! Maak ze een keer en laat me weten wat je er van vond.
Dit heb je voor mijn burgers nodig:
- Een kilo rundergehakt (ik draai mijn eigen gehakt, echt een aanrader als je over een gehaktmolen beschikt. Er zit meer smaak aan je vlees)
- 2 gehakte uien
- 2 eetlepels Heinz Ketchup
- ½ kopje gepofte gepureerde knoflook
- 1 theelepel worcestersaus
- 1 theelepel tobascosaus
- 1 theelepel zoete mosterd
- 2 stengels fijngehakte bosuien
- 1 handje gesneden peterselie
- ½ theelepel pimenton*
- zout naar smaak
- peper naar smaak
Bereidingswijze:
Je begin met het poffen van de knoflook. Voor een halve kop knoflook heb je al gauw een bol of 3 aan knoflook nodig. Je kunt ze het beste poffen in de Airfryer. Waarom poffen zou je je kunnen afvragen? Je kunt knoflook natuurlijk ook snipperen en het zo toevoegen. Alleen blijft je de scherpte van de knoflook proeven. Doe je ze van te voren in de Airfryer of in de oven poffen. Dan gaat die scherpte er van af. Wat over blijft is een heerlijke zachte zoete verfijnder smaak van knoflook. Ik vind persoonlijk dat dit ten goede komt aan de smaak van de hamburger. Kies je er voor om ze in de Airfryer te poffen, dan doe je ze er ongeveer een minuut of 6,7 in de Airfryer op ongeveer 170/175 graden.
De uien hak je grof.
Prak dan de knoflook als ze zijn afgekoeld en van de schil zijn ontdaan met een vork. Dit gooi je in de gehaktmengsel, te zamen met alle bovengenoemde ingrediënten.
Dit mengsel kneed je goed door elkaar.
Als alles goed door elkaar is gemengd, ga je de hamburgers vormen. Dit doe ik met een hamburgerpers van Tupperware, dat werkt het fijnst. Dan weet je zeker dat ze allemaal het zelfde van vorm worden. Ook weeg ik de gehakt af met een digitale keukenweegschaal. Ik maak steeds bolletjes van 100 gram. Die gaan in de Hamburgerpers die ik van een dun laagje olie heb voorzien zodat het vlees minder plakt aan het plastic.
Ik druk de bovenkant aan en voorzichtig haal ik de pers uit elkaar. Wat over blijft is een heerlijke hamburger die je zowel in de Airfryer kunt bereiden, bij voorkeur op de grillplaat of op de BBQ.
Eet smakelijk!!
*Pimenton is een Spaanse pittige paprikapoeder met een rokerige smaak. Dille & Kamille verkoopt dit oa. Dit geeft een typische smaak die je terug proeft in je burger. Je hebt er dan ook niet veel van nodig, anders gaat het overheersen. Dit poeder wordt ook veel bij paellarecepten gebruikt en bij het maken van BBQ saus.